Dýně zdravá a málo kalorická

Dýně je skutečným pokladem podzimu.

Zdravá a málo kalorická - taková je dýně

27 kalorií na 100 gramů - tento údaj dělá z dýně opravdu zdravý pokrm, který vás zasytí, aniž byste museli s napětím sledovat ručičku na váze. Kromě toho je v dýni ukrytých množství vzácných látek, je bohatá na antioxidanty, které nastartují vaši imunitu. Dýně se navíc pyšní vysokým obsahem kalcia, magnézia a nenasycených mastných kyselin. Kromě toho je bohatá na vitamin E, který je velmi důležitý při zpracovávání tuků v organismu.

Pokud by vám to ještě nestačilo, dýně se může podepsat i pod ženskou krásu. Zejména proto, že obsah beta-karotenu je opravdu vysoký, díky čemuž je pokožka zásobena vitaminem A.

Pokud dýně nepatří zrovna k vašim oblíbeným pokrmům, můžete sáhnout i po dýňovém oleji. Můžete ho nejen pít (lžička každé ráno), ale je určen i pro venkovní použití. Pokud máte problém s padáním vlasů, můžete jej použít jako masku na vlasy, v kombinaci například s vaječným žloutkem. Jelikož ze všech rostlinných olejů má nejvyšší obsah organicky vázaného zinku, pomáhá při kožních problémech.

Pokud ho budete užívat vnitřně, pomůže trávení, povzbudí krevní oběh a zlepší se vám stav pleti.

Autor: Blanka Jebavá

Komentáře k receptu

comments powered by Disqus