Vymývání termosek, aby byli bez pachu
Barva, vnější materiál s dezénem je věc vkusu a objem závisí na počtu turistů, ale v každém případě si třeba vybírat kvalitní termosku, kterou prozradí vícevrstvé izolační stěny v kombinaci s vakuem v prostoru mezi vnějším obalem a vnitřní nádobou, které zlepšuje izolační vlastnosti termosky. Termoska má vnější pouzdro vyrobené z nerezové oceli nebo z plastu a vnitřní nádobku obvykle ze skla s dvojitou stěnou. Nevýhodou je její křehkost, může se rozbít hned při prvním pádu, proto se vyrábějí už i termosky s vnitřní vložkou z nerezavějící oceli, která však má o něco horší izolační vlastnosti.
Termoska se musí se dát dokonale zavírat, aby teplo neunikalo ven a studený vzduch zase nevnikla dovnitř. Lepší jsou proto termosky se šroubovacími závěry nebo s dávkovačem na stlačování.
Kvalitní termoska zachová dlouho teplotu nápoje, ať už kávy, čaje nebo grogu, a zároveň udrží i jeho aroma.
Dokud ji naplníme teplým nápojem, třeba ji vypláchnout horkou vodou, takto obsah vydrží ještě déle při teplotě, která nás dokáže po dvouhodinové túře ohřát.
Aby nápoje i chutnaly, po každém použití je nutné termosku dobře umýt a vypláchnout, aby se aroma nemíchali nebo na jejích vnitřních stěnách nezůstaly zbytky nápoje, ve kterých se časem v uzavřeném prostoru začnou množit choroboplodné zárodky. Proto použijeme i přípravek na mytí nádobí a občas do horké vody na vyplachování přidáme prášek do pečiva a necháme ho působit 2 až 3 hodiny. Fleky po čaji a kávě pomůže stejně účinně odstranit i tabletka na čištění zubů. Zápach z různých nápojů zase odstraní teplá octová voda, kterou pak dobře vypláchneme