Lněné semínko jako všelék
Potřebujete něco pořád jíst? Co takhle lněná semínka? Nemají návykovou chuť, takže je nebudete "tlačit" jako například chipsy a přitom působí zázračně na naše zdraví.
Lněná semínka byly již v dobách Hippokrata lékem na různá onemocnění, dnes se opět vracíme k jejich účinkům.
Mají obdivuhodnou výživovou hodnotu, jsou zdrojem kvalitních bílkovin, nenasycených esenciálních mastných kyselin-omega-3, vitamínů A, B, C, D, E, minerálních látek jako zinek, draslík, vápník, hořčík a flavonoidů, biotinu, fytoestrogenu, zda vlákniny.
Všelék?
Doporučuje se denně sníst hrst lněných semínek, zda je přibližně 30 g. Mají neutrální chuť, takže si je můžete přidat například do jogurtu, pomazánek, salátů, zda sníst jen tak.
Lněná semínka se většinou osvědčily při zácpě, pročišťují totiž střeva. Nesprávné stravování, či dokonce diety mohou nahromadit v našem tlustém střevě až 7 kilogramů odpadu. Přidání lněných semínek do jídelníčku nastartuje očistu vašeho tlustého střeva. Působí i proti rakovině tlustého střeva, rakovině prsu, jsou výborným antioxidantem a celkově detoxikují organismus. Jsou vynikající prevencí před kardiovaskulárními chorobami, podporují imunitu, trávení a pomáhají organismu odbourávat stres a posilují nervový systém Působí protizánětlivě a funguje dokonce na návaly horka, menstruační potíže a žaludeční vředy.
Autor: Věra Donová