Léčivé účinky tropických plodů
Léčivé účinky enzymů poznali mnohé primitivní kmeny už v dávné minulosti, aniž i jen tušili o jejich existenci jako takových.
Díky enzymům můžete mít delší a kvalitnější život
Znali však léčivé účinky tropických plodů, které enzymy obsahují, především ananasu a papáji. Pláty ovoce si přikládali na pohmožděniny, rány a povrchové nádory.
I současná medicína využívá různé enzymové masti na čištění či hojení ran, při infarktech, trombózách, emboliích a nádorech. V posledních letech se však stále častěji využívá tzv.. systémová enzymoterapie. Ta spočívá v podpoře imunitního systému a všech procesů, které organismus udržují v dobrém zdravotním stavu. Enzymy dokáží podle potřeby zvýšit nebo utlumit obranyschopnost organizmu - čili udržují imunitní systém ve zdravé rovnováze.
Je také efektivní léčbou při poruchách trávení, jakož i při kombinaci nesprávné výživy a stresu, která vede k závažným onemocněním, včetně rakoviny zažívacího traktu, slinivky břišní a jater.
Pomáhá i při zánětlivých onemocněních v krční, nosní a ušní oblasti, zánětech horních a dolních cest dýchacích, chronické bronchitidě, jakož i při urologických a gynekologických zánětech a některých infekčních onemocněních, např.. pásovém oparu. Prokázána je její účinnost při mastopatii, chorobném stavu prsní žlázy a předcházení vzniku pooperačního lymfatického edému u žen s rakovinou prsu. Pomáhá i při stavech vyčerpání a po úrazech, urychluje procesy hojení, eliminuje podlitiny a otoky.
Autor: Zdena Daleká