Ginko biloba všelék
Výtažky z listů a semínek okrasného stromu, který se dožívá stovky let, jsou užitečným všelékem na různé neduhy. Jeho zázračné léčivé účinky objevil před více než třemi tisíci let jeden čínský lékař a od té doby se používá po celém světě.
Ginko.
Na světě existuje několik druhů jinanu, často se setkáváme zejména s pojmenováním ginko biloba, ale i jinan dvoulaločný. Nejčastěji se však používá jen jeho základní název. Je to strom, který se označuje také jako živá fosilie. To díky jeho dlouhověkosti.
Listy a semena okrasného stromu dokáží léčit velmi velké množství neduhů a tak ho můžeme klidně označit za všelék.
Nejčastěji se používá ke zmírnění astmatu, kašle a plicních chorob.
Existuje pro něj i pojmenování "lék na zapomnětlivost", protože podporuje krevní oběh. Ocení to nejen ti, co mají problém si něco zapamatovat, ale i pacienti s nedostatečným prokrvením končetin.
Jeho blahodárné účinky pomáhají ztlumit migrény, pocity úzkosti i deprese.
Kromě prokrvení organismu dokáže vyrovnávat i tlak krve. Hodí se výborně těm, co ho mají vysoký, ale i nízký. Právě pro tyto účinky je mimořádně vhodný jako prevence před infarktem a pomáhá při léčbě křečových žil. Kromě toho je výtažek z jinanu výborným antioxidantem, využijete ho při léčbě jater a ledvin. Tím však výčet jeho blahodárných účinků zdaleka nekončí. Pokud trpíte problémy s erekcí, určitě vyzkoušejte ginko. Pro ženy je vhodné při gynekologických chorobách a zánětech. Dostat ho ve formě tabletek a čajů, nejlepší je kombinovat jej s vitamíny a selenem.
Extrakt z jinanu dvoulaločného je velmi vyhledávaný, látky ginkgolides se totiž nevyskytují v žádné jiné rostlině. Tyto látky potlačují alergické reakce, mají kladné účinky při poruše zraku a sluchu. Třeba však dávat pozor, protože dlouhodobým užíváním ginko preparátů se může nebezpečně ovlivnit srážlivost krve.
Autor: Radka Krátká