Triga červená
Známá i pod jménem parmice červená, je menší přibližně 20 centimetrová mořská ryba s výraznými lícními kostmi a vypučenými očima. Staré Trigle dorůstají i do délky 50 centimetrů a váží zhruba 3 kila. Je zbarvená do červena až hněda a vyznačuje se velkými modrozelená prsními a ostnatým ploutvemi s jednou černou a více bílými puntíky. Tyto ryby obývají mělčiny pískových pobřeží. Nejvíce Triglí vyvážejí Australané, Novozélanďané, ale i Jihoameričané, Japonci a Číňané.
Štítník nebo parmice má bílé až narůžovělé maso, prodává a připravuje se většinou již ve formě filetů, bez hlavy, vnitřností, větších kostí, páteře a ploutví. Maso je pevné, s malými kostičkami, které není třeba vybírat. Štítník červený má nízký obsah tuku a snadno odstranitelnou kůži. Pokud se rozhodnete připravit sultánky s kůží, pořádně ji potřete silnou vrstvou olivového oleje nebo marinády, aby nepopraskala. Nejlépe chutná upečená, pošírovaná, smažená a uzená. Opečení Trigle netrvá déle než 12 minut, na povrchu bílého masíčka se vytvoří zlatavá kůrka. Vaří se, opéká a griluje na nižších teplotách, protože se jí maso lehce vysušuje. Britové ji mají nejraději se zelenými fazolkami a novými bramborami uvařenými ve slupce. Ve francouzské kuchyni tvoří součást rybí polévky bujabéza nebo rybího ragú matelote. Hotová TRIGA červená je šťavnatá, jemná, s výraznou chutí.
Chuťově doplňuje rajčata, olivy, červenou cibulí, dýni, výborně chutná s bylinkami jako rozmarýn, bazalka, tymián, estragon, připravuje se na bílém víně, olivovém oleji s česnekem, provensálským kořením, hodí se ik smetanovým omáčkám. Plní se nádivkami z cibule, slaniny, vajíček, suchého pečiva, petržele a limetkové šťávy. Připravuje se i na sladko s celerem a medem nebo se dusí spolu s garnáty, humrem severským, zeleninou - rajčaty, cibulí, mrkví a houbami, z čeho vznikne vynikající ragú z mořských plodů.