Jak být dobrým hostem


Předtím, než budete mít doma na zahradě párty, podívejte se na některé užitečné rady správné etikety grilování.


Při plánování Vašeho sezení, mějte na paměti fakt, že sezení v blízkosti, nebo co nejblíže kuchyně je velmi užitečné. To znamená, že nebudete muset stále kolem hostů pobíhat a chodit stále dovnitř a ven ... Stejně si ušetříte svůj čas, jakož i to že hosté nebudou cítit špatně když Vás o něco požádají. Nezapomeňte, že grilování na vlastní zahradě byste se měli aktivně podílet.

Důležité je také vědět přesný počet hostů, kteří mají přijít, abyste se mohli pořádně připravit-židle, příbory, talíře, atd..

Častým narušitelům dlouhých, letních večerů na zahradě bývají komáři a jiný hmyz, např. včela, nebo vosa - ty přiletí hlavně když je na stole hodně sladkých pokrmů a nápojů. Hodit se Vám proto mohou např.. citrusové svíčky, nebo si můžete koupit zahradní bambusové pochodně a ty naplnit citronovým olejem odpuzujícím hmyz, nebo jiným podobným olejem. Tyto pochodně nejen pěkně večer vypadají a dodávají samotnému místu pěknou atmosféru, ale jsou i velmi užitečné při odpuzování nežádoucího hmyzu.

Snažte se vyhnout nepříjemnostem s hosty co se týká konzumace. Často mají lidé různé diabetické problémy nebo nemohou určitý typ suroviny. Je to velmi nepříjemná situace jak pro hosta, tak hostitele když někdo konzumuje pouze hlávkový salát a všichni okolo si vychutnávají dobrý steak. Toto je škoda, protože malým zavoláním se tomu dá snadno předejít. Vždyť existuje tolik různých delikátních pokrmů, které jsou bezmasité.

Několik se jich shodne na tom, že není nic horšího než teplé pivo, kola, nebo jiný nápoj. Proto nezapomeňte nápoje, které budou pít, dát alespoň na 2-5 hodin do chladu. Uvidíte jak se hned všem zlepší nálada po prvním deci vychlazeného piva, nebo jiného drinku.

Výborné vůně, které doprovázejí celé grilování nemusí být vždy pozitivní vnímáno našimi sousedy, kteří se snaží mít večerní relax a trochu si odpočinout. Dávejte proto pozor kterým směrem fouká vítr a podle toho se zařiďte. Tedy podle možností se pokuste umístit svůj gril tak aby moc nepřekážel Vašim sousedům. Nejlepším řešením je pozvat na párty i všechny sousedy kolem :-)