Kuchyně a Maledivy

Průzračně čistá a teplá voda, bílý písek, úplný odpočinek, dokonalý relax a vynikající kuchyně ..

Maledivy: Svět korálových ostrovů a jedinečných chutí Vítejte ve vodním světě! Maledivy jsou vodní ráj v Indickém oceánu, který tvoří více než tisíc korálových ostrovů a ostrůvků. Mezi hlavní dopravní prostředky zde patří lodě, hydroplány a v některých případech i letadla .

Pokud byste chtěli na Maledivách něco postavit, tak si nejdříve musíte návozit tuny země, vybudovat pozemek, na kterém to bude stát ... Přesto jsou v pěstování zeleniny zcela soběstační a navíc přísně dbají na ekologii a ochranu životního prostředí. "Maledivy, to je úplně jiný svět, na jaký jsme zvyklí a doporučuji každému člověku, aby se tam jednou šel podívat, a není to jen kvůli modré pláži a bílému písku,  

Zažijte pocit svobody a odpojení od světa!
"První, co vnímáte, když přijdete do jakékoli země, je letiště. Z letiště začíná vyplývat, zda je to země bohatá nebo chudá ... Například, když přiletíte do Kuala Lumpur, tak to letiště je obrovské luxusní a vidíte, že tam asi jsou peníze. V případě Malediv vás překvapí jednoduchost.  Zážitek z příletu je daleko příjemnější, z výšky vypadají roztroušené ostrovy velmi zajímavě. Z hlavního města se pak turisté přesouvají na své resorty. Jsou tři způsoby jak se k nim dostanete, záleží to na vzdálenosti. Jsou resorty, jako například Soneva Gili, dostupné rychločluny do 30 minut, ale už na vzdálenější, jako například Soneva Fushi se přesouváte hydroplánem a na ty nejvzdálenější, například do Six Senses Laamu, se využívají domácí letecké linky, kde až za 50 minut se dostanete do vysněného resortu.

"Obrovská výhoda těchto vzdálených resortů, což si málokdo uvědomuje je to, že i když jde o náročnější logistiku, ale ten pocit svobody a odpojení od světa je mnohem větší," vysvětluje Garan. "V blízkosti hlavního města Male je hustý provoz lodí, slyšíte letadla, takže stále máte pocit, že jste v kontaktu s okolním světem. Six Senses

Laamu je unikátní v tom, že je daleko od Male, a když se podíváte kterýmkoliv směrem v okolí ostrova nenajdete nic, co by vám připomínalo civilizaci. "

Přísně dbají na ochranu životního prostředí
Unikátní je to, že každý resort Six Senses má manažera na životní prostředí. Tito lidé nedělají nic přímo pro hosty, jsou tam kvůli tomu, aby dohlíželi a neustále vyvíjely nové technologie. Stále pracují na tom, aby byl resort co nejvíce soběstačný a aby co nejméně škodil životnímu prostředí. "Proto se může zdát některým hostům, který tam přicházejí, že platí vysokou cenu za pobyt. Nejde však jen o zahrnut komfort a luxus, který tam zažíváte. Je tam mnoho vedlejších faktorů, například i podpora lokálních komunit, stavějí školy pro chudé lidi, zachraňují živočišné druhy ... Já to odhaduji, že takových 20 až 30 procent z ceny pobytu reálné odtéká pro tyto účely, "vysvětluje cestovatel a podnikatel. "Například večer, když už je tma jak v resortu dbají na to, aby neprodukovali světelný smog. Takže všude je velmi tlumené osvětlení, jen abyste si opravdu viděli pod nohy. Ale když se podíváte na oblohu, tak se vám naskytne pohled na nebe plné poseté hvězdami, jaký neuvidíte ani na Lomnickém štítě. "

Netopýři velké jako kočka
Podobně, jak je to s oblohou, tak je to i se zvuky. Zažijete absolutní ticho, ve skutečnosti slyšíte pouze šum moře. Občas uslyšíte nějaké šumění stromů a možná zvuky kaloňů. Kaloň malajský je obrovský netopýr, který má hlavu skoro jako kočka, velké oči, čumáček. Je to savec a patří mezi největší netopýři na světě, rozpětí křídel mají i půl metru. Jsou to však velmi mírumilovné zvířátka a zajímavostí je, že se neživí krví ani masem, ale ovocem. Navíc jsou velmi bázlivé a schovávají se v palmách. Z fauny vás už nic nepřekvapí, skutečný zážitek zažije spíše pod mořem.

Dokonalý klid, dokonalé ticho, dokonalý relax
V resortu Six Senses Laamu vládne filozofie, že máte odpočívat a zrelaxovat by mělo nejen tělo, ale i duše. Takže přestože může jít o luxusní pobyt, na pokoji je satelit a v televizi si můžete prohlédnout pouze nějaký film na DVD . A pokud se dá, tak na všech resortech chodíte bosí. "Zachovává luxus v rámci ubytování, ale takový naturální, někteří lidé to právě za luxus nemusí považovat, neboť i věci mají takovou patinu, vypadají jakoby byly zašlé, ale je to kvůli tomu, aby to dostalo ten přirozený vzhled," dodává Garan. "Luxus si užíváte v tom, že tam máte velmi mnoho životního prostoru, máte tam absolutní soukromí, ticho, pohodu, také ve službách, v přátelském přístupu, příjemné obsluze."

Kuchyně má indický nádech
Ryby a zelenina tvoří základ maledivské stravy. Zeleninu si vyprodukována na ostrově, tak se můžete spolehnout, že je naprosto čerstvá. A jelikož si musí udržovat určitou dávku luxusu, tak se i v tomto směru snaží pokrývat potraviny různého druhu. "Například, pokud si chcete dát steak, tak ho tam pro vás určitě připraví. Ale snaží se zákazníky motivovat k tomu, aby si vybírali lokální potraviny, které jsou čerstvé, lepší, kvalitnější a reprezentují domácí kuchyni. Navíc steak je i tak velmi drahý, tak si ho raději ani nedáte. Navíc všechna jídla jsou vařené z láskou. Pokud někdo tomu věří, že k jídlu dává šéfkuchař srdce a energii, tak se člověk potom cítí mnohem lépe, než kdyby se najedl někde v kantýně ... "

Vyrábějí si vlastní džemy i chléb

"Jídlo se podává v restauraci, ale bez jakýchkoliv příplatků se můžete najíst i na pokoji. Roomservis je v ceně. Záleží hlavně na tom, zda chcete být v naprostém soukromí odříznuti od lidí, nebo přece jen zajdete do té restaurace. Pokud si takovou cestu naplánují, například čerství novomanželé, tak mohou být zcela samí aniž je někdo rušil ... "Navíc snídaně a večeře nejsou příliš časově omezované, jsou velmi svobodné. Na snídani můžete přijít o jedenácté hodině. Fungují formou bufetových stolů a zaměřují se spíše na kvalitu než na kvantitu. Výběr je menší, než v nějakém jiném hotelu ve světě, ale jídla jsou specifické a kvalitní. Najde tam tři druhy sýra, velmi kvalitní a co mají neskutečně výborné jsou marmelády. "Například v takovém mangový džemu najdete kousky manga ... Sami je vyrábějí a sami si také pečou i chléb. Takže ačkoliv na snídani nemáte takový bohatý výběr, jídlo je skutečně velmi chutné. "Samozřejmě, že tam najdete i šunku, kterou si ze stehna můžete sami nakrájet, takže to může být zajímavý zážitek. Rovněž se snaží, aby byla i káva a nápoje. Jiné je to už s alkoholickými nápoji. Maledivy jsou muslimskou zemí, takže pít alkohol na veřejnosti je zakázáno. V resortech dostane kvalitní vínko, které je několikanásobně dražší a tvrdý alkohol tam ani nenajdete. Konzumace alkoholu a bujará zábava je totiž v naprostém rozporu s jejich filozofií o oddychové atmosféře ...

"Maledivská kuchaři celkově prosazují zdravou výživu, dbají na to, aby tam bylo co nejméně tuku, aby to bylo z jakéhokoliv pohledu zdravé. V principu tam nějaké příliš nezdravé jídlo ani nenajdete ... 

Autor: Věra Pánková

Komentáře k receptu

comments powered by Disqus