Zdravé účinky piva

Pivo patří zejména v létě k nejžádanějšímu nápoji. Vznikly i druhy speciálně pro ženy, díky čemuž se nyní něžnější pohlaví nemusí cítit chlapsky s půllitrem čepovaného v ruce. Jaké jsou ale jeho účinky na zdraví? Pomáhá nebo škodí?

Pivo obsahuje alkohol, a právě ten je dost odsuzován. No stačí se na to podívat z jiné strany a uvidíte i v alkoholu jisté zdravotní výhody.

Například červené víno ​​- o jeho účincích na zdraví nemůžeme pochybovat. Více se o nich dozvíte zde:

V čem všem vám pomůže červené víno?
Mnozí uznávání evropští lékaři se postavili na stranu piva a tvrdí, že obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty, které zabraňují vzniku různých nemocí a jsou důležité pro celkové zdraví člověka.
Tento nápoj tedy nejen osvěžuje, ale i chrání před vznikem rakoviny, osteoporózy, cukrovky a kardiovaskulárními chorobami. Podle nizozemského odborníka na výživu Henka Hendriks by i lidé, kteří prodělali infarkt, měli občas pít pivo. Také tvrdí, že pokud si během jídla dopřejete trochu piva, tak vám stoupne hladina dobrého cholesterolu.
Pivo je prospěšné i pro obnovu kostí. Celý život se kosti ničí a následně obnovují, ale na to potřebují silikon. Pokud ho nemají, nemohou se obnovit a hrozí osteoporóza. Silikon dodáváme tělu z jídla, ale obsahuje ho i pivo a je dokázáno, že silikon z piva dokáže tělo snadněji využít jako silikon z jídla.
Nemusíte se bát, že by vám z piva narostlo pověstné pivní břicho. Z jisté studie vyplývá, že pivo ovlivňuje hmotnost tehdy, když vypijete více než sedm litrů týdně. Odborníci však pro zdraví doporučují o mnoho menší dávky. Člověk by měl pít jen trochu, ale pravidelně. Ženám stačí jedno malé pivo, mužem jedno velké - ale neměli byste si předpis na týden předem ...

Autor: Zuzana Smutná

Komentáře k receptu

comments powered by Disqus